MIESZKANIE
na
SPRZEDAŻ
495 000 PLN
3 897,64 PLN/m2
ŻYRARDÓW
ul. 1 Maja
Opis
Klimatyczne, 4 pokojowe mieszkanie o powierzchni 127 m2, usytuowane na 1 piętrze kamienicy w centrum Żyrardowa. Lokal rozkładowy, o wysokości pomieszczeń 3,0 m został generalnie wyremontowany. Wymieniono wszystkie instalacje, położono wewnętrzne tynki, wymieniono okna. Zachowane zostały oryginalne podłogi z desek, drzwi wewnętrzne i ościeżnice. W jednej z sypialni stoi piec kaflowy-obecnie pełni funkcję ozdobną, ponieważ ogrzewanie jest miejskie.

Kamienica z 1898 r wybudowana z czerwonej cegły, spełnia funkcje usługowo-mieszkalne. Na parterze, przez kilkadziesiąt lat swoją siedzibę miała Poczta Polska, obecnie wyremontowany lokal służy jako siedziba kilku firm i kancelarii. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się pofabryczne zabudowania zaadaptowane na mieszkania, tzw lofty. Z okien rozciąga się widok na główny plac miasta im. Jana Pawła II. Przy nim znajduje się urząd miejski, dom kultury, pierwsza szkoła i pierwsze przedszkole w Żyrardowie-wszystkie te budynki powstawały pod koniec XIX wieku.

Obok kamienicy przystanek komunikacji miejskiej, do PKP odległość 1,5 km, wokół liczne punkty handlowo-usługowe, kino, kawiarnie, restauracje. Tuż za rogiem piękny park im Karola Dittricha i siedziba Muzeum Mazowsza Zachodniego, mieszczącego się w zabytkowej willi założyciela i pierwszego właściciela zakładów lniarskich.

Żyrardów to doskonale zlokalizowane miasto. Do autostrady A2 dojazd zajmuje 5 minut, do trasy S8 10 minut, aby dotrzeć do Warszawy pociągiem, potrzebujemy 30 minut.

Gorąco zachęcam do obejrzenia proponowanego mieszkania oraz przejścia ulicami miasta, które na wystawie światowej w Paryżu w 1900 r otrzymało tytuł wzorcowej osady-ogrodu.

Wynagrodzenie agencji w całości pokrywa właściciel nieruchomości.
Szczegóły oferty

Rodzaj budynkuKamienica

MateriałCegła

Piętro1

Liczba pięter2

Rodzaj ogrzewaniaCO miejskie

Ciepła wodaBojler

TelefonTak

InternetTak