Warszawa

pl. Zamkowy

Wyślij znajomemu


 

Parametry

Numer oferty
8008696
Rodzaj budynku
Kamienica
Materiał
Cegła
Piętro
4
Liczba pięter
4
Rodzaj ogrzewania
CO miejskie
Ciepła woda
Wodociąg miejski
Piwnica
Tak
Teren ogrodzony
Tak
Stan budynku
Bardzo dobry
Czynsz administracyjny
570 PLN

Opis nieruchomości

Czy myślisz, że w XXI wieku - w cyfrowym świecie nowych technologii, erze prędkości, gdy pierwsze turystyczne loty w kosmos są już tylko kwestią czasu, można jeszcze usłyszeć z okna stukot końskich kopyt na bruku? Zabłąkać się w gąszczu malowniczych uliczek i placyków, poczuć się jak w powieści sprzed stu lat? Poznać dramatyczną historię miasta nuconą przez grube mury powojennych budynków?

Jeżeli pragniesz na chwilę się zatrzymać, a jednocześnie nie chcesz stracić więzi ze współczesnym światem, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Apartament usytuowany w kamienicy z lat 50., na samym Placu Zamkowym, to idealne połączenie przeszłości z teraźniejszością. Swoisty „wehikuł czasu”, który nieczęsto zabiera nas w taką podróż. Mieszkania takie bowiem bardzo rzadko pojawiają się w ofercie na mapie współczesnej Stolicy.

To trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 60 mkw (wg księgi wieczystej 47,36 mkw) rozłożyło się aż na trzech kondygnacjach.
Na pierwszej znajduje się salon, łazienka z toaletą oraz otwarta kuchnia z dwoma oknami, na drugiej jest pokój, który można zaaranżować według własnych potrzeb – świetnie nadaje na gabinet lub bibliotekę. Najbardziej przytulna, intymna przestrzeń kryje się na trzeciej kondygnacji, pod samym dachem. To doskonałe miejsce albo na sypialnię – wyobraź sobie, że budzisz się co rano, a w Twoje okno zagląda król Polski Zygmunt III Waza, albo na pracownię, jeśli pielęgnujesz w sobie duszę artysty.

Czym jeszcze kusi to klimatyczne gniazdko? Skośnymi sufitami, drewnianymi oknami ze szprosami, trzeszczącymi drewnianymi stopniami, oryginalną klepką dębową. Mieszkanie jest dwustronne – od strony północno-wschodniej rozpościera się widok na Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Krakowskie Przedmieście i barwny tłum spacerowiczów, wędrujących niestrudzenie we wszystkich kierunkach; okna od strony południowo-zachodniej wychodzą na dachy Starego Miasta, a w dalszej perspektywie na zabudowę Śródmieścia i nowoczesne biurowce.

A co w najbliższej okolicy?

Starówki z pewnością zachwalać nie trzeba, na wyciągnięcie ręki są bowiem liczne restauracje, kawiarenki, galerie sztuki czy sklepiki z pamiątkami. Warto jednak wspomnieć o niedawno „zwróconym” zwiedzającym, po kilku latach nieobecności na mapie kulturalnej stolicy, Muzeum Warszawy, które mieści się na staromiejskim Rynku, a także awangardowym Teatrze WARSawy, który otworzył swe podwoje dla widzów kilkaset metrów dalej, za Barbakanem, na Rynku Nowego Miasta.

Z kamienicy na Placu Zamkowym wszędzie jest blisko. Trasa W-Z, skąd odjeżdżają autobusy i tramwaje, jest niemal na wyciągnięcie ręki, a wystarczy, że przejedziesz przystanek i już wsiadasz do metra na stacji Ratusz Arsenał. Autobusy kursujące Krakowskim Przedmieściem dowiozą Cię praktycznie do każdej dzielnicy, chyba że jesteś miłośnikiem spacerów – wówczas ograniczeń nie ma żadnych!
Wystarczą dobre buty i odrobina zapału.
I jak? masz ochotę na podróż w czasie?

Zapraszam do odwiedzenia tego apartamentu, aby sprawdzić jaki jest jego potencjał inwestycyjny.

Kontakt

RE/MAX Family

Telefon:
22 724 98 28
Email:
family@remax-polska.pl

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę RE/MAX Family ( GILIS Nieruchomości sc ) dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych, możliwości ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych jest GILIS Nieruchomości sc z siedzibą przy ul. Przeskok 10 w Milanówku 05-822. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO)